חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נורבגיה באפריל

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

אפריל בנורבגיה זו תחילת האפריל והטמפ' עולות והשמש חמה יותר. כמו כן זה גם חג הפסחא ויש הרבה אירועים מיוחדים. הכל על טיול אל נורווגיה באפריל!

שמעתי נורבגים רבים אומרים שזה חודש פברואר, ותראה למה: הסתיו הגיע רשמית לנורבגיה. אני אחד מאותם אנשים משוגעים ששולחים הרבה תמונות לחברים בחו"ל שאומרים להם שהסתיו הוא הזמן הטוב ביותר לבקר בנורבגיה, למרות שאני באמצע החורף.

החודשים אוקטובר עד מרץ הם הזמן הטוב ביותר לראות את הזוהר הצפוני בנורבגיה

מכיוון שאין יותר שעות חושך. חודש החורף הראשון, למרות שהוא אחד הקרים בנורווגיה, הוא גם זמן טוב לראות את הזוהר הצפוני מהחוג הארקטי. יש לך סיכוי טוב לראות את האורורה בוריליס בלילה, אפילו בעיצומו של יום חורפי קר, במיוחד בחורף.

פברואר-אפריל

הוא הזמן הטוב ביותר לצפות באורות הצפון מתמוססים ומתקימים באביב. החורף הוא זמן אידיאלי לראות את הזוהר הצפוני מלופוטן, הנקודה הצפונית ביותר של החוג הארקטי בנורווגיה. תנאי החורף הופכים אמינים יותר בפברואר, ולכן ינואר הוא חודש טוב לחוות את אווירת החורף בל'אופוטן.

בדרום נורבגיה זה יכול להתחמם

מה שמאפשר לך לטייל וליהנות מהטבע היפה. בצפון נורבגיה יש לכם גם אפשרות לשלב את האורורה בוריאליס עם נוף על הפיורדים וטיולים אל ההרים. יש לנו כמה מפות שיעזרו לך לחזות את האורורה בוריאליס, כולל תחזית הזוהר הצפוני ללופוטן, הנקודה הצפונית ביותר של החוג הארקטי בנורווגיה. להלן טבלת אקלים לנורווגיה, המספקת מידע על תנאי מזג האוויר בל'אופוטן ובאזורים אחרים בנורווגיה במהלך חודשי החורף.

בצפון נורבגיה החורף נמשך זמן רב יותר

האביב מתחיל מוקדם יותר, הסתיו קצר יותר והעונה הגשומה היא בין הקיץ לסתיו. בדרום נורבגיה הקיץ נמשך זמן רב יותר והקיץ נמשך זמן רב יותר, אך הסתיו קצר יותר. בעוד שסוף הסתיו בנורווגיה מציע את האפשרות לצפות באורורה בוריאליס בצפון המדינה, תקופה זו של השנה אינה אלא אטרקטיבית. הנה תחזית מזג האוויר עבור L'Ofooten, Lofoten וחלקים אחרים של נורבגיה באפריל.

יהיה לנו מזג אוויר חם ושטוף שמש בנורבגיה כל הזמן בקיץ הזה

אבל בל'אופוטן, בלופוטן ובאזורים אחרים בנורווגיה לא יהיה הרבה מזג אוויר קיצי באפריל, אז בוודאי שלא תמצאו קהל כמו באוסלו בספטמבר. יתכן שיהיה לך מזל עם כמה ימים שטופי שמש באמצע החודש, כמו מאי, יוני ויולי. אבל לא הייתי מצפה לכך יותר מדי.

מבקרים בנורווגיה באפריל יכולים לצפות במזג אוויר אביבי משתנה

אך לפעמים זה יכול להגיע מוקדם, לפעמים מאוחר ויכול להפתיע עם גשמים מאוחרים בהתאם למזג האוויר. בסך הכל, ככל הנראה, תמצאו כנראה הרבה ימי שמש באוסלו, ל'אופוטן ובאזורים אחרים של לופוטן. לא צפוי לרדת שלג באפריל, למעט באוסלו ובחוף המערבי, כך שמבקרים בחוף המזרחי יצטרכו להמתין.

אם אתה לא יכול לחכות עד ינואר

כדי להגיע לנורווגיה, אז זה מתחיל לרדת שלג באופן קבוע, לפחות בהרים בצפון ובסמוך לצפון. אם אתם הולכים צפונה ורוצים לרדוף אחרי אורות הצפון מבלי לדאוג לכבישים מושלגים, ספטמבר הוא כנראה הזמן הטוב ביותר לנהוג בנורבגיה. אבל אם אתם אוהבים טמפרטורות קיץ ואינכם חובבי קהל, הייתי אומר כי אוגוסט בנורבגיה הוא חווית קיץ טובה, במיוחד באוסלו ול'אופוטן.

למעשה

באוגוסט ובספטמבר 2015 הייתה סערת שמש עזה מאוד, שאפשרה לנו לראות את הזוהר הצפוני בסטוונגר וברגן. אני אוהב את המעבר מהקיץ לתחילת הסתיו, שמתרחש בספטמבר, ואני ממש מתרגש להסתובב בפיורדים המופלאים ולראות את הזוהר הצפוני באוסלו ול'אופוטן.

בהתחשב בתנאי השמים החשוכים, אין זה מפתיע שנורבגיה היא אחת מהאוררות המובילות בעולם. הוא מציע חוויות טבע מעולות והוא אחד המקומות הטובים ביותר בנורבגיה, במיוחד עם הנופים שניתן לראות מהפיורדים.

כשאתה נוסע לנורווגיה באפריל

אתה יכול לצפות למגוון רחב של תנאי מזג אוויר, החל מחום ושטוף שמש ועד קר וגשום. לאור תנאי מזג האוויר הקלים יחסית בחצי הכדור הצפוני בחודשי החורף, המבקרים באפריל צריכים לצפות למזג אוויר זה, מכיוון שהטמפרטורות צפויות להיות נעימות יותר מאשר בחודש מרץ.

אם תישארו באזורים הדרומיים של נורבגיה בחודש מרץ

יהיה לכם מזג אוויר חם יותר ושעות אור רבות יותר, אך אין זה אומר שלא כדאי לכם לשקול ללכת צפונה יותר בעונה זו של השנה. אם אתה מבקר באוסלו בתקופה החמה ביותר בשנה, שקול לבקר בפיורדים כדי לחקור את העיר ולראות עוד מאוסלו. אין הרבה סיורים בפיורדים בחודש מרץ וקשה לעשות אותם, לכן יכול להיות מעט מוקדם לחצות אותם בהרחבה, אם כי אפשר לראות כמה אזורים דרומיים יותר. נהיגה בנורבגיה באביב שונה כנראה מנהיגה בבית.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן