חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרכז נובל לשלום באוסלו (Nobel Peace Center)

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

מרכז נובל לשלום באוסלו (Nobel Peace Center)

מסע מרתק בכמיהה העולמית לשלום

בליבה של העיר אוסלו, עיר בה תרבות מודרנית מצטלבת בהרמוניה עם היסטוריה עשירה וטבע יפהפה, שוכן לו מוסד יפהפה בעל משמעות יפה עוד יותר.

האם אי פעם תהיתם היכן מתעוררים לחיים סיפורים על שלום, אומץ וחוסן אנושי? ברוכים הבאים למרכז נובל לשלום. מרכז נובל לשלום הוא הרבה יותר ממוזיאון, הוא שער להבנת מהות השלום, חקר החוסן האנושי ומגדלור מעורר השראה של תקווה ואחדות. 

בין אם אתם חובבי היסטוריה, אנשי שלום ואחווה או מטיילים סקרנים המחפשים חוויה ייחודית בעיר אוסלו, הצטרפו אלינו למסע מעורר השראה אל המקומות בהם נשים וגברים נלחמו למען השלום.

הביקור במרכז נובל לשלום:

מרכז נובל לשלום מוקדש להנצחת התרומות האדירות של חתני פרס נובל לשלום והוא מאיר את הנרטיבים המרתקים של שלום מכל קצוות תבל. המרכז מזמין את מבקריו להכיר את חתני פרס נובל מקרוב- ללמוד את סיפוריהם, להבין את החזון שלהם ולהרהר במושגי השלום בעולם.

המסע בעולם השלום מתחיל ברגע כניסתכם למתחם המוזיאון, שם תפגשו בתערוכת "שדה נובל" 'Nobel Field', שמכונה "הלב של המוזיאון". תערוכה טכנולוגית מהפנטת זו מורכבת מעשרות פרחים אלקטרוניים מוארים וצבועים, אחד לכל חתן של הפרס היוקרתי. תערוכה זו מאפשרת לכם ללמוד על חתני פרס הנובל ועבודתם הקשה, ומספקת הצצה אל החתירה העמוקה לשלום עולמי.

מלבד תערוכת שדה הפרחים, המוזיאון מציג שלל תצוגות ותערוכות המציגות את הסיפורים המרתקים של זוכי פרס נובל באמצעות מצגות מולטימדיה, ראיונות, חפצים אישיים, סרטים ותצוגות אינטראקטיביות. תערוכות אלו תוכננו בקפידה לא רק בכדי לספר את סיפוריהם, אלא גם לספק למבקרי המוזיאון חוויה ייחודית וסוחפת. מהחוסן של מלאלה יוספאזי, דרך החזון של מרטין לותר קינג, המנהיגות של נלסון מנדלה והרבה אחרים, התערוכות מגוללות את סיפוריהם בצורה אנושית ואינטימית, המאפשרות לכל מבקרי המוזיאון להבין באמת את תרומתם לאנושות.

אחת מהתערוכות המרתקות היא תערוכת מדליית השלום, שמציגה לראווה כיצד נראית מדליה בה זוכה פרס נובל לשלום. ראשיתה של המדליה היוקרתית היא בשנת 1901, וזו עשויה זהב 18 קראט. מאז 1901 ועד היום לא השתנה עיצובן של המדליות הזהובות, והן מוענקות לכל פרס נובל בטקס ההכתרה בבניין עיריית אוסלו הסמוך למוזיאון. 

המדליה המוצגת בתערוכה היא זו של חתן פרס השלום הנורבגי הראשון, כריסטיאן לוס לאנג, אותה קיבל בשנת 1921. בחלוף 100 שנים מזכייתו, שנת 2021, נפתחה תערוכה חדשה המציגה את המדליה המקורית של לאנג, שהושאלה ממשפחתו לתצוגה במוזיאון. לצד המדליה תוכלו ללמוד אודות לאנג, טקס הענקת הפרס וההיסטוריה מאחורי המדליה היוקרתית

מעבר לתערוכות הקבועות, המרכז לשלום מארח תערוכות מתחלפות בנושאים הקשורים למלחמה, שלום ויישוב סכסוכים.תערוכות אלו מציגות נקודות מבט ותובנות חדשות בנושאים עולמיים מורכבים אלו.

כמו כן המרכז מארח גם הרצאות, דיונים, סמינרים ותכניות חינוכיות שעוסקים בקידום שלום, זכויות אדם ודמוקרטיה.

מרכז נובל לשלום לא נועד רק לפאר את שמם של זוכי הפרס היוקרתי, אלא משמש כאתר דיאלוג וחקר המעודד את המבקרים בו לקחת חלק פעיל בתהליך השלום העולמי, החל מהאינטראקציות היום יומיות שלהם ודרך השפעה בקהילה המקומית בה הם חיים. המרכז לא רק מוקיר לזוכי הפרס, אלא גם מכיר בכך שלכל אחד מאיתנו תפקיד בחתירה לשלום עולמי.

Nobel Peace Center
תחנת רכבת לשעבר- חזית המרכז לשלום
Nobel Peace Center
תערוכת המדליות של מרכז הנובל לשלום

הרמוניה אדריכלית

אי אפשר לסכם את הביקור במרכז נובל לשלום מבלי להתפעל מהארכיטקטורה הייחודית שלו, שילוב מרתק של ישן וחדש המציגה באופן מושלם את הכמיהה ההיסטורית לשלום לצד הרצון להשיג שלום בעתיד. מרכז נובל לשלום שוכן בתוך תחנת רכבת מהמאה ה-19, והוא מורכב מלבנים עתיקות לצד עיצוב וטכנולוגיה עכשוויים. התפעלו מהמבנה העתיק- משופץ והעריכו את השילוב המושלם בין ישן לחדש. 

מרכז נובל לשלום ממוקם בלב ליבה של העיר אוסלו, במרכז העניינים, בכדי להדגיש את חשיבות החתירה לשלום לעם הנורבגי- זוהי לא זכות שולית, אלא חובה מוסרית של כל אחד מאיתנו. 

מידע חשוב:

מיקום: מרכז נובל לשלום ממוקם במרכזה של העיר אוסלו, בסמוך לבית העירייה.

כתובת המוזיאון: Brynjulf Bulls plass 1, 0250 Oslo.

אל המוזיאון ניתן להגיע בצורה רגלית מאתרי מרכז העיר אוסלו, או בתחבורה ציבורית נוחה- טראם לתחנת Aker brygge tram , משם דקה הליכה למוזיאון או קווי אוטובוס מספר 32, 33, 54, 81, 169 אל התחנה Dokkveien, הנמצאת כ-2 דקות הליכה מהמוזיאון.

שעות פתיחה: שעות הפתיחה של מוזיאון מרכז נובל לשלום משתנות מחודש לחודש, ולכן יש להתעדכן בשעות הפתיחה המעודכנות באתר האינטרנט הרשמי של המוזיאון.

ילדים עד גיל 16 נכנסים חינם.

שימו לב- מרכז נובל לשלום נמצא בשיפוצים שעתידים להסתיים בחודש אוגוסט 2023. יש להתעדכן לפני הביקור האם המרכז פתוח למבקרים.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש!

במקום ישנה חנות מזכרות

מרכז נובל לשלום הוא לא רק יעד לביקור בעיר אוסלו, אלא מסע בעולם של תקווה ואחדות. המוזיאון מזמין אתכם לחקור את הטוב שבאנושות, הפוטנציאל שטמון בכל אחד ואחד מאיתנו והיכולת הקולקטיבית שלנו לעשות שינוי. בביקור במוזיאון אתם לא רק מתבוננים בהיסטוריה, אלא משתתפים באופן פעיל בשיחה על שלום.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן