חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נורבגיה דרך הטרולים

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

מה זה טרול נורבגי? מה סיפור הטרולים בנורבגיה ומה זה דרך הטרולים? טרולים נורבגים הם יצורים שלפי האגדות נמצאים בשמורת הרי יוטנהיימן (מזרח נורבגיה)

אתה עשוי לחשוב שאתה מכיר את הסרט, שנקרא בפשטות טרולים, אך אגדת הטרולים הנורבגית האמיתית מציירת אותו באור אחר. אמנם ניתן למצוא דמויות טרולים חמודות למראה כמעט בכל חנות מזכרות בנורבגיה, אך התמונה הספרותית שונה במקצת.

הטרולים ענקיים ולעתים קרובות מתוארים כחיים בהרים וביערות

אך הם דומים הרבה יותר לטרולים הסקנדינבים האחרים, שהם קטנים יותר, עגולים יותר וסבירות גבוהה יותר לחיות במערות מתחת לאדמה. הטרולים אינם ענקיים, אם כי מכיוון שהם קטנים בהרבה מהטרולים בסרט.

בנורבגיה ישנם שמות מקומות רבים הקשורים ליצורים אלה

ויש מגוון רחב של עצמים גיאוגרפיים המכילים הפניות לטרולים. Trollheimerberge, Trollholm, Trollheim and Trollhjelm. Trollheimerberge הוא הר של trollheimerberge. טרולים הם טרולים מאובנים שגופם עדיין נמצא בצורתם המקורית לאחר שנים רבות.

הדבר המעניין ביותר

הוא שאלו שלושת ציוני הדרך עם הנראות הגבוהה ביותר, אך בדנמרק הם מכונים גם טרולים. הטרולים הדניים והשוודים דומים למדי ולעתים קרובות מכונים טרולים בנורבגית, שוודית ודנית כטרולים. מדי פעם משתמשים בשמות להחלפה לטרולים ענקיים, וישנם כמה מקומות הקרויים על שמם, כמו טרולהיים, טרוללהלם, טורגהיים וטרולהיימרברג, שהם שם נרדף מקרוב לתיאור הטרול. בדנמרק אנשים הם אנשי הרים בצורת טרולים וגבעות בנורבגיה, שבדיה ונורבגיה.

אנשים מגיעים לצפון נורבגיה

כדי לראות את הנוף הארקטי ולצוד את טרולי הענק ששמועות מסתתרים ביערות ובמדרונות ההרים. אומרים כי טרולים נורווגיים חיים בהרי נורבגיה, שבדיה, דנמרק, פינלנד, נורבגיה ואיסלנד, כמו גם גרינלנד. האגדה מספרת כי טרולים הופכים לאבן בשמש, וכי הדבר נובע משילוב של גודלם ועוצמתם. למעשה, ישנם הרבה מקומות בנורבגיה שנקראו על שם היצורים, וחלקם מוזכרים גם הם. יש למעשה מקום בנורבגית בשם טרולד טינדטרנה או טרול פיק, שהוא כל כך מפורסם שלפי האגדה הנורדית, שני צבאות טרולים ניהלו כאן קרב גדול.

אם אי פעם תחצה את הגשר הזה במהלך הנסיעות שלך לנורווגיה, היזהר מטרולים וכמובן, במיוחד טרולים. מוצא נורווגי הוא למעשה שמה של אחת האטרקציות התיירותיות המפורסמות ביותר של נורבגיה, גשר הטרול.

אני לא מאמין במיתולוגיית הטרולים

אבל ביקרתי בנורבגיה ובאיסלנד כדי ללמוד את האמת, והחלטתי להצטרף ולצלם את הטרולים בנורבגיה (ראו חיבור התמונות המלא שלי לטרולים כאן). קניתי טרול ביום הראשון שלי באוסלו, ולמרות שהוא בהחלט מזכרת תיירותית, זה גם ייצוג מצחיק לפולקלור הנורבגי.

סיפורי הטרולים המעניינים ביותר הם של אסבורנסן מו

שסיפר את סיפורי האגדות הנורבגיים, שלא הודפסו עוד אך פורסמו לראשונה בשנת 1962. אוסף הפולקלור הזה זכה להצלחה רבה בנורבגיה ומאז התפשט ברחבי העולם, לחלוק את הטרולים והסיפורים האהובים של נורבגיה עם ילדים ברחבי העולם. הטרולים ממלאים את תפקידם בסיפורי העם הסקנדינבים ונותנים לנו תובנה לאריק הזקן, הלבוש כפקיד מכס רשמי.

עיראקר, כפי שהוא מכונה משפחתו של לייף אריקסון, הפליג עם משפחתו מנורבגיה למערב והתיישב בהורנסטרנדיר שבצפון מערב איסלנד.

ד'אולייר יצר סגנון ייחודי משלו ויצר אוסף של סיפורים נורבגיים מסורתיים בשם נורסקי איוונטיר

בשנת 1841 פרסם ספר שכותרתו "סיפורי עם נורווגיים", שמיד קיבע דריסת רגל בסצנת הספרות הנורבגית. הוא נסע דרך נורבגיה ואסף סיפורים על טרולים, טרולים וטרולים, ולטרולים היה מקום מיוחד בלבו לנורווגיה, כמו גם לתושבי נורווגיה כולה. הספר ראה אור בשנת 1842, שנה לאחר מותו של איירקר בהורנסטרנדיר וכמה שנים לאחר מותו.

על פי כמה גרסאות לפולקלור הטרולים, הטרולים הם בעיקר תושבי הרים שקמים בלילה. הטרולים של נורבגיה מצטיירים כיצורים אפלים ולחים שיוצאים בחורף הקר.

בארצות הנורדיות

הנשלטות על ידי מיתולוגיית הטרולים במשך מאות שנים, העובדה היא שהטרולים של עולם הדיסק חסינים מפני אור השמש. טרולים נדחים גם על ידי הברק שהורג אותם, שכן אומרים שת'ור רדף אחריהם את הארץ. הרעיון שברק מפחיד טרולים (jotnar) מופיע בסיפורי עם סקנדינבים רבים ויכול להיות מטאפורה לסכנות הלחימה ביצורים כאלה. אם זה נכון, זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה העולמית שיש עדויות ל"עולם דיסק "של טרולים חסינים לאור השמש, למורת רוחם של אנשים רבים.

רוב הטרולים חיים מאות שנים, אך ישנם גם טרולים שחיים עד 2000 שנה ואפילו יותר וחיים אלפי או מיליוני שנים.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן