Search
Close this search box.

סנדנס – Sandnes

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

סנדנס – Sandnes

העיר ממוקמת בקצהו של גנדספיורד (Gandsfjord), באזור בו הים והיבשה שלובים זה בזה בצורה מרהיבה. סנדנס מפורסמת בכינויה "עיר האופניים", בזכות מפעל ליצור אופניים שהיה קיים בה שנים רבות, ובזכות שבילי אופניים רבים שנסללו בתחומה. ניתן להשאיל אופניים במרכז המידע לתיירים שבעיר, ולצאת לרכיבה לפארק הנפלא Sandved או למסלולים מחוץ לעיר. העיר מוקפת באזורים לא מיושבים ובאזורים חקלאיים רבים, בהם ניתן לטייל בטבע, ברגל או באופניים, ובצידה המערבי מספר חופי רחצה לאורך הים. פרנסתה של העיר מבוססת על חיפושי הנפט בים הצפוני ועל תעשיית טכנולוגיות המידע.

כתובת
על כביש E39, כ-14 ק"מ דרומית לסטוונגר. רכבת אוסלו-סטוונגר, תחנה במרכז סנדנס. לשכת מודיעין לתיירים טל. 55 55 97 51 (47).

לשכת התיירות

בלשכת התיירות של סנדנס ניתן להשאיל אופניים ללא תשלום, עבור מסירת פיקדון בלבד. הלשכה ממוקמת במרכז העיר, סמוך לתחנת הרכבת ותחנת האוטובוסים המרכזית, וניתן לקבל בה גם מפות של מסלולי אופניים באזור. סנדנס, הידועה כעיר האופניים, משופעת במסלולי אופניים מצויינים בתוך העיר ובסביבתה. בקרבת מקום ניתן לרכב לנמל ולפארק Sandvedparken, הריאה הירוקה של העיר. בעלי הכושר הטוב יכולים לרכב כ-10 ק"מ לגן הבוטני של רוגהלנד, הנמצא דרומית-מזרחית לעיר. האופניים שמקבלים הם פשוטים, אם תרצו אופניים מקצועיים יותר על מנת לרכב בשטח או למרחקים ארוכים, ישנן בעיר מספר חנויות השכרת אופניים. עם האופניים תקבלו מנעול ומפתח, כך שלא תהיה לכם בעיה להשאירן במקום כלשהוא ולטייל. בלשכת התיירות ניתן לקבל גם מידע על כל אזור סטוונגר.

כתובת
Vagsgt. 22
טלפון
+(47)-51-97 55 55
פקס
+(47)-51-62 82 14
דוא"ל
info@RegionStavanger.com

פארק סאנדבד – Sandvedparken

פארק מקסים המהווה את הריאה הירוקה של הער סנדנס. משתרע לאורך 3.5 ק"מ בצמוד לאפיקו של נחל סטורונו (Storana) עד לאגם Stokkelandsvatnet בעיירה Ganddal. ממרכז המידע לתיירים שבמרכז העיר יש ללכת או לרכב 1.5 ק"מ דרומה, בדרך תעברו ליד בניין העיריה. לרוכבי האופניים ישנו מסלול מעגלי מסומן ברחבי הפארק. בפארק מתקני שעשועים רבים, ספסלים ונקודות מנוחה שניתן לתפוס בהן שלווה וליהנות מהיופי סביב. ברחבי הפארק תוכלו לראות המוני ברווזים, ואם תביאו לחם, הילדים יוכלו להאכיל אותם והחגיגה תהיה גדולה. את האגם ניתן להקיף ברכיבה או בהליכה רגועה של 4 ק"מ. בסוף הקיץ פורחות באגם שושני מים נהדרות. בפארק שוכנת גם גלריית האמנות Kunstforening, ויש בו קפיטריה ופעילויות תרבות מגוונות.
הקפיטריה פתוחה: ב' – ו' 09:00 – 14:00, שבת 10:00 – 13:00.

כתובת
1.5 דרומה ממרכז סנדנס.

פארק המים הוואנה בדלנד – Havanna Badeland

קומפלקס מקורה של בריכות שחיה, מגלשות מים ובריכת גלים המתאימים לכל גיל. במקום גם תעלה מיוחדת עם זרמי מים מהירים, סאונה וג'קוזי. במזג אויר נעים אפשר לשבת בחוץ על המרפסת וליהנות מהשמש. אזור "למבוגרים בלבד" עם סאונה, ג'קוזי וספות ישיבה נוחות, יאפשר למבוגרים להירגע מהרעש וההמולה באזורים האחרים. אגף נפרד באותו מקום, Havanna Lekeland, מוקדש לילדים קטנים, ובו שפע משחקים המתאימים לקטנטנים.

שעות פתיחה
כל השנה 10:00 – 20:00 (סגור בחלק מהחגים).
כתובת
Hanaveien 17, בצידו המזרחי של הנמל של סנדנס.
טלפון
+(47)-51-60 89 50
פקס
+(47)-51-62 40 24
דוא"ל
lekeland@havanna.no

הגן הבוטני של רוגהלנד – Rogaland Arboretum

הגן הבוטני הגדול בנורבגיה, בשטח של 600 דונם. יש בו 13,000 עצים ושיחים, מ- 1,300 מינים שונים, ואוכלוסיה עשירה של חיות וציפורים. ניתן להגיע עם אופניים על שביל אופניים בטוח מסנדנס.
פתוח כל השנה. הקפיטריה פתוחה בימי א' בשעות 11:00 – 16:00.

כתובת
כביש 39 מסנדנס, לאחר 8 ק"מ לפנות שמאלה לכביש 333, עוד 2.5 ק"מ.
טלפון
+(47)-51-67 21 07
פקס
+(47)-51-67 52 02
דוא"ל
firmapost@rogalandarboret.no

פארק הציפורים הובה – Hove Fuglepark

פארק הציפורים נמצא בקרבת מרכז העיר סנדנס. בפארק תוכלו לראות ציפורים וחיות אחרות, בינהן טווסים ותוכים בשלל צבעים, וגם פונים. בשטח הפארק בריכות קטנות בינות שבילי אבנים וכרי דשא ירוקים, מזרקות ופסלי טרולים חביבים.

כתובת
רחוב Hovev, כשני קילומטר ממרכז העיר דרומה.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן