Search
Close this search box.

פלאם – Flam

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

פלאם – Flam

כפר קטן בקצהו של אורלנד פיורד (Aurlandsfjord), שהוא שלוחה של סוינהפיורד. הכפר מוקף בהרים תלולים, מפלים גועשים ועמקים. השם פלאם משמעו "מקום קטן בין הרים תלולים", והוא מהווה אטרקציה תיירותית מאז שנת 1800. האטרקציות המפורסמות של פלאם הן הנסיעה ברכבת של פלאם (Flam Railway) ושיט על הנרופיורד הסמוך. השיט בין פלאם לגודואנגן אורך כשעתיים, הוא מתחיל באורלנד פיורד, ומסתיים בנרופיורד. בסביבות הכפר מסלולי הליכה ומסלולי רכיבת אופניים רבים, בעמק פלאם ובהרים. מסלול מומלץ לאורך הפיורד עד Otternes Farm, אורכו 3.5 ק"מ בלבד. ניתן לשכור אופניים בכפר. בין אורלנד לפלאם ניתן לראות 27 בקתות חווה משנת 1600, המהוות מוזיאון פתוח עם הדגמת החיים בחווה. בכפר נמצא מרכז מידע לתיירים.

כתובת
כביש E16 מברגן.
ברכבת מ Myrdal שהיא שלוחה של קו אוסלו-ברגן.
בשייט מגודואנגן
טלפון
+(47)-57-63 14 00
פקס
+(47)-57-63 14 09
דוא"ל
bengt.hammer@visitflam.com

באופניים מפינס לפלאם – Finse to Flam

מסלול שעיקרו בירידה לאורך 166 ק"מ של נוף קסום המתחיל בפינס (Finse) ומסתיים בפלאם (Flam). יש לקחת את הרכבת הראשונה בבוקר מפלאם לפינס ולקנות כרטיס הכולל גם אופניים, שאינו יקר בהרבה מכרטיס רגיל. כדאי להזמין מספר ימים מראש כדי להבטיח שישמרו לכם אופניים בפינס. לוקחים את האופניים במלון פינס 1222. זהו המקום הגבוה ביותר של מסילת הרכבת, בגובה 1,222 מ', לאורך כביש ראלרואגן (Rallarvegen) הישן, שנבנה בעת בניית מסילת הרכבת בשנת 1900. לאחר מכן רוכבים בעיקר בירידה, לצד אגמים ומפלים, בעמק פלאם עד העיר. המסלול כולו לוקח 6-8 שעות ואפשר לחלק אותו ליומיים. בפלאם יש להחזיר את האופניים לתחנת הרכבת.

כתובת
תחנת הרכבת בפלאם.
טלפון
+(47)-57-52 71 00
פקס
+(47)-57-52 71 10
דוא"ל
booking@finse1222.no

רכבת פלאם – Flam Railway

מסילת הרכבת בין פלאם למירדל (Myrdal), עושה את דרכה בנופים יפים במיוחד ומיועדת בעיקר לתיירים. המסילה היא שלוחה של הקו בין אוסלו לברגן, המתחילה בעיירה מירדל, בגובה 866 מ', ויורדת עד לפלאם, שעל גדות אורלנד פיורד. הנסיעה בנוף מרתק, לאורך 20 ק"מ, בהם תוכלו לצפות בנהרות, עמקים, מפלים מרשימים, הרים מכוסי שלג וחוות הרים מבודדות. זהו אחד מקווי הרכבת התלולים בעולם, היורד 863 מ' לאורך 20 ק"מ, כאשר השיפוע מגיע עד 55%. אך אל דאגה – הרכבת מצויידת בחמש מערכות של בלמים. לאורך המסילה נחצבו 24 מנהרות וגשר אחד, במבצע הנדסי נועז שהסתיים לפני 65 שנה. הנסיעה בכיוון אחד אורכת כשעה, מאחר והמהירות המקסימלית של הרכבת היא 40 קמ"ש בלבד, דבר המאפשר לצפות בנחת על הנוף. בדרך עוצרת הרכבת בתשע תחנות, שבכל אחת מהן ניתן לרדת לתצפית. ניתן לעשות את הנסיעה בכיוון אחד או הלוך חזור, אם השארתם רכב בפלאם.
לוח זמנים: הרכבת יוצאת 9-10 פעמים ביום בעונת השיא (מאי-ספטמבר), ו-4-5 פעמים ביום בשאר השנה. כדאי להתעדכן בזמנים המדוייקים באתר של הרכבת.
מחיר: כיוון אחד: מבוגר – 190 קרונה, ילד (4-15) – 95 קרונה. הלוך-חזור: מבוגר – 290 קרונה, ילד – 190 קרונה.

כתובת
תחנה תחתונה בפלאם ליד המעגן. תחנה עליונה במירדל (Myrdal).
טלפון
+(47)-57-63 21 00
פקס
+(47)-57-63 23 50
דוא"ל
flaamsbana@visitflam.com

אורלנדסוואגן (כביש השלג) – Aurlandsvegen

כביש העובר במישור הררי בין אורלנד (Aurland), על גדות אורלנדפיורד (Aurlandsfjord), לבין לארדל (Laerdal) הסמוכה לפלאם (Flam). מספרו 243, והוא מכונה "כביש השלג", מאחר ושלג נשאר סביבו גם בקיץ. אורכו 48 ק"מ, והוא מגיע לגובה של 1,306 מ' בנקודה הגבוהה ביותר. התצפית לכיוון אורלנדפיורד מרהיבה ביופיה. הכביש ברובו הוא שממה של שלג, סלעים, אגמים, חוות הרים מבודדות ומעט עשב. הנסיעה על כביש זה אינה אפשרית לקרוונים נגררים בלבד, קרוונים מסוג מוטורהום יכולים לנסוע בו. הירידה לכיוון אורלנדפיורד תלולה ומפותלת, אך הנוף שווה את המאמץ. כביש חלופי בין אורלנד ללארדל עובר דרך מנהרה באורך 25 מטר, אך למי שאינו רוצה להפסיד את הנוף מומלץ לא לנסוע בה.

כתובת
כביש 5 מקאופנגר בצפון. כביש E16 מברגן ופלאם.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן