שעות אור בנורבגיה

שעות אור בנורבגיה: רוצים טיולי יום בנורבגיה? חשוב להכיר את שעות אור היום בנורבגיה כדי לטייל בזמן שיש אור ולא בזמן שיש חושך. אז איפה השמש זורחת?

הייתי בנורווגיה כמה פעמים ואני עדיין חושב שהזמן הטוב ביותר לבקר בנורבגיה הוא בינואר. במהלך תקופה זו הזדמן לי להיות חלק ממדריך שפרט מדוע כדאי לכם לצאת לסיור אורורה בטרומסו, כיצד לצלם את הזוהר הצפוני בנורבגיה ומה יש לו להציע כסיור אורורה טוב. זהו מדריך טוב לראות בדיוק מתי והיכן תופעות פנטסטיות אלה מתרחשות. הבאתי איתי את המדריך הזה, מכיוון שזה אחד המקומות הטובים ביותר לראות כיצד שמש חצות של נורבגיה משפיעה על הסביבה האנושית. מה גורם לזה ומתי / איפה זה בדיוק קורה. ישנן מספר סיבות טובות לראות את הזוהר הצפוני של נורבגיה בחודשי החורף, במיוחד בחורף. למרבה המזל, לנורבגיה יש חודשים כהים רבים, כך שתוכל לראות אותם בכל עת בין ספטמבר לאפריל. לדעתי, הזמן הטוב ביותר לבקר בנורבגיה בחורף הוא בין פברואר למרץ, כאשר עדיין יש קצת שלג ויש לך את ההזדמנות לראות את הזוהר הצפוני, אבל גם כשהימים ארוכים מספיק כדי לעשות משהו באמת.

שמש חצות נמשכת בין התאריכים 14 במאי ל -29 ביולי והיא נראית גם מצפון-מזרח הארץ וגם מדרום-מערב. אם אתה נוסע צפונה ועובר דרומה יותר, התקופה עשויה להימשך, אך היא תהיה גלויה עד מאי או יוני.

בדומה לחורף ולקיץ

בחלקים מסוימים של נורבגיה רואים את שמש חצות גם בחורף וגם בקיץ. הלילה הקוטבי נמצא בעיצומו היטב בנובמבר, אך ההפך מלילה הקוטבי הוא שמש חצות, המתרחשת בשעות הבוקר המוקדמות של ה -1 בינואר, ה -2 בפברואר וה -3 במרץ. בסביבות השעה 15 בערב במקומות כמו אוסלו השמש שוקעת. בו זמנית עם הירח ושוקע בסביבות השעה 16:00 בצפון-מזרח המדינה, עם זאת, הוא לעולם אינו שוקע לחלוטין, מכיוון שהוא עולה בסביבות השעה 14 אחר הצהריים ואז שוקע בסביבות השעה 17 או 18 בערב, למעט חושך קצר בין השעות 18:00 לשעה 7 אחר הצהריים בערב ה -1 בפברואר.

במעגל הארקטי יש “לילות קוטביים” בהם השמש לא עוברת את האופק במשך 24 שעות

יש זמן בקיץ בו השמש שוקעת והארכיפלג הנורווגי והאוקיאנוס הארקטי שטופים באור במשך 24 שעות מאפריל עד אוגוסט. ביוני ויולי יש שעות אור ארוכות יותר (בערך 19), בעוד שהירח שוקע בין השעות 23:00 ל -4 בבוקר בינואר ובפברואר, ובמרץ ובאפריל, ביוני וביולי יש דקות ארוכות יותר של אור יום (בערך 18 שעות) וקצרה חושך בין השעות 18: 00-19: 00

בדרום נורבגיה

שמש חצות לא נמשכת כל הלילה, אך עדיין יכולות להיות שקיעות וזריחות. מדינות אירופה שאינן צפוניות כמו נורבגיה לעולם אינן שוכחות לחוות את ליל הזהב – הזמן של “שמש חצות”, ולכן הן לעולם אינן חוות את “ליל הזהב” או את “זמן אחרי חצות”.

הזמן הטוב ביותר לראות את הזוהר הצפוני בנורבגיה

הוא כשיש יותר שעות אור מאשר חושך. בקיץ הימים ארוכים יותר ולכן אין דרישה מהותית לראות את התופעה. עם זאת, אם היום ארוך ובצפון נורבגיה יש 24 שעות אור שמש בתקופה זו, האורות הצפוניים ייראו לעין.

אם אתה מבקר בנורבגיה בינואר

אני לא יכול להמליץ על נסיעה צפונית לטרומסו במיוחד כדי לראות את הזוהר הצפוני. עם זאת, אנו יכולים לומר כי אוקטובר ודצמבר הם החודשים הטובים ביותר לראות את הזוהר הצפוני בנורבגיה כשחושבים על טיול בטרומסו. אם אתם מעוניינים לצלם את הזוהר הדרומי, הזוהר הצפוני או הזוהר הצפוני, בואו והצטרפו אלינו לאחד הטיולים שלנו. חודשי אוקטובר עד מרץ הם גם חודשים טובים לראות את הזוהר הצפוני בנורבגיה, מכיוון שיש יותר שעות חושך. זכור שיש דבר אחד גדול שמשפיע על התקוות שלך לראות את הזוהר הצפוני בנורבגיה, ודבר שלא ניתן להגדירו מראש.

כשהגעתי לטרומסו באוגוסט

תקופת השמש של חצות בדיוק הסתיימה והשמים היו חשוכים רק שעה או שעתיים בלילה. אם אתה מגיע לנורווגיה בתקופה מעוננת, הימים הראשונים שלך במעגל הארקטי הם כהים למדי, אך יש יותר קשר לגידול בפעילות השמש. עונת השיא של נורבגיה בזוהר הצפוני היא בין ספטמבר למארס, והלילה הארקטי עדיין נמצא במרחק של שלושה חודשים. קו אורך 25.9 מעלות מזרח, מה שהופך אותו לכ- 3500 קילומטר מהקוטב הצפוני, מה שהופך אותו לאחד המקומות הצפוניים ביותר על פני כדור הארץ. חלון ההזדמנויות בין לילות הקוטב הוא הזמן המושלם לתצפית על אורות הצפון. אם אתה מבקר בנורבגיה באמצע החורף, יש לך סיכוי טוב לראות את הזוהר הצפוני בלילה הארקטי בסוף נובמבר או בתחילת דצמבר, אך אין כל ערובה ללילה בהיר בנורבגיה בתקופה זו של השנה.

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות