חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קרחון יוסטדל – Jostedal Glacier National Park

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

קרחון יוסטדל – Jostedal Glacier National Park

השמורה המקיפה את קרחון יוסטדל (Jostedalsbreen), הקרחון הגדול ביותר ביבשת אירופה. בשמורה גם קרחונים רבים קטנים יותר. הקרחונים והמים עיצבו את הנוף עם מורנות רבות (סלעים שנסחפו בשולי הקרחון) ותופעות גיאולוגיות מעניינות נוספות. בקרבת השמורה ניתן לצפות בפיורדים רבים, עמקים בצורת האות U, ופסגות מעל 2,000 מ', וזהו מראה מרהיב. נחלים, נהרות ומפלים הנופלים מההרים התלולים לעמקים סביב, הם מסימני ההיכר של האזור. השמורה מהווה מקור משיכה למטיילים וגולשים רבים, אך דרוש לשם כך ציוד מתאים. סיורים מודרכים, כולל טיפוס על קרחונים, יוצאים מהכפרים בסביבה (פרטים באתר האינטרנט).
מספר קרחונים שולחים שלוחות לעמקים שמתחת לשמורה – קרחון בריקסדל (Briksdalsbreen), בויאברין (Boyabreen) וניגרדסברין (Nigardsbreen), הם המפורסמים שבהם. כבישי גישה מובילים לשמורה ממספר עמקים מסביבה – Jostedalen, Veitastrond, Fjaerland, Stardalen, Oldedalen ו-Lodalen. היצע גדול של מקומות לינה וקמפינגים מצוי בכל הישובים שסביב לשמורה. בתוך השמורה פזורות בקתות הרים רבות, בהן ניתן ללון, אך ניתן להגיע אליהן רק בהליכה של מספר שעות. לשמורה שלושה מרכזי מבקרים בסטרין, Fjaerland ו-Breheimsenteret.

כתובת
מכביש 15, 55, 39 ו-5, המקיפים את השמורה, והכפרים Sogndal, Lom, Voss, L Gol, Fagernes.
באוטובוס – Norway Bus Express
טלפון
+(47)-57-68 32 50
פקס
+(47)-57-68 32 40
דוא"ל
jostedal@jostedal.com

קרחון אוסטרדלס – Austerdalsbreen Glacier

שלוחה של קרחון יוסטדל היוצרת שלושה מפלי קרח, הנקראים לוק (Loke), אודין (Odin) ותור (Tor), שיש המגדירים אותם כ"נוף הקרח היפה ביותר באירופה". נמצא בחלקה הדרומי של שמורת יוסטדל. יש ללכת ברגל כשישה ק"מ בשביל היוצא מחוות טנגסטולן (Tungestolen), דרך עמק אוסטר (Austerdalen) עד לקרחון עצמו. הנסיעה בכביש הגישה המפותל מאד לאורך אגם Veitastrandsvatnet, היא כשלעצמה דרך חוויתית בנוף נהדר.

כתובת
כביש צדדי המתפצל צפונה מכביש 55 (לחופי סוינהפיורד) עד לכפר Veitastrond.

קרחון ברגסט – Bergsetbreen Glacier

שלוחה מרשימה במיוחד של קרחון יוסטדל (Jostedal Glacier) אליה ניתן להגיע בהליכה ברגל של שעה עד שעה וחצי. למרגלות הפסגה הגבוהה ביותר של היוסטדל (1,957 מ') יוצר קרחון ברגסט מפל קרח מרשים עד לעמק שלמרגלותיו, עמק קרון (Krundalen). כל המתקרב ברגל לקרחון נדהם מקיר הקרח העצום, 1,400 מ' גובהו. קרחון ברגסט נמצא בקצהו של עמק יוסטדל (Jostedalen), המתחיל בסוינהפיורד. ניתן להגיע ברכב עד לכפר הקטן ברגסט (Bergset) ומשם יש ללכת ברגל. זוהי הליכה קלה על שביל מישורי, ולכן היא אידאלית לאלו שאינם מיטיבי לכת או למשפחות עם ילדים קטנים. בקרבתו נמצאת שלוחה אחרת של קרחון יוסטדל – קרחון ניגרדס (Nigardsbreen) ומרכז המבקרים Breheimsenteret.

כתובת
כביש 604, המתפצל מכביש 55 לחופי סוינהפיורד.

קרחון ניגרדס – Nigardsbreen Glacier

שלוחה של קרחון יוסטדל הענק, שהגישה אליו נוחה וניתן להגיע קרוב מאד אליו. צבעו הכחלחל של הקרחון בשילוב האגם שלמרגלותיו יוצרים מראה מרהיב. כמות המים העצומה הנמסה מהקרחון מהווה מקור ליצירת אנרגיה הידרו-אלקטרית. כביש הגישה לקרחון עובר דרך עמק יוסטדל, המתחיל בסוינהפיורד ומגיע עד מרכז המבקרים Breheimsenteret. משם ניתן ללכת לאורך האגם או או לחצות אותו בסירה. ניתן להצטרף לסיורים על הקרחון, גם לילדים מעל גיל חמש, וזוהי חוויה נהדרת עבורם. הסיורים ממאי עד ספטמבר, כרטיסים ניתן לקנות במרכז המבקרים. יש להצטייד בנעליים טובות, בגדים חמים, משקפי שמש, קרם הגנה ומים, את שאר הציוד תקבלו במקום.

כתובת
מרכז המבקרים Breheimsenteret
בכביש 604, המתפצל מכביש 55 לחופי סוינהפיורד.
טלפון
+(47)-57-68 32 50
פקס
+(47)-57-68 32 40
דוא"ל
jostedal@jostedal.com

סיורים מודרכים על קרחון ניגרדס

סוגים שונים של הליכה על קרחון הם בילוי פופולרי מאד, אם כי לא זול. ניתן גם להצטרף לסיורים מודרכים של טיפוס הרים, טיפוס מצוקים, וקורסים של טיפוס הרים, טיפוס מצוקים וטיפוס על קרחונים.
הסיור המשפחתי – אורכו כשעה והוא קל, בטוח ומתאים לילדים מגיל 6. נקודת המפגש בצידו השמאלי של הגליישר, מגיעים חצי שעה לפני תחילת הסיור. יש לקחת בחשבון זמן הגעה של כ-40 דקות מהחניה.
הסיורים מתקיימים מ-3/7 עד 20/8 בשעות 11:30, 13:00, 14:30. יש לבוא במכנסיים ארוכים ונעליים עם עקב שטוח, את שאר הציוד תקבלו במקום.
מחירים: מבוגר – 160 קרונה, ילד – 80 קרונה.

סיור לקרחון הכחול – הליכה קשה יותר שתיקח אתכם לתצורות מרהיבות של קרח כחול. משך הסיור 4.5 שעות, מתוכן שלוש שעות על הקרח. מתאים לילדים מגיל 12 ומעלה. יש לבוא במכנסיים ארוכים, מעיל גשם/רוח, בגדים חמים ומעט מזון. המפגש במגרש החניה ליד האגם, יש לקנות כרטיסים במרכז המבקרים לפחות שעה מראש.
הסיורים מתקיימים בתאריכים 29/5-3/9 בשעה 12:15, 3/7-20/8 בשעה 10:15, 12:15.
מחיר הסיור: 430 קרונה, כולל את השיט בסירה.

פרטים נוספים במרכז המבקרים Breheimsenteret. ניתן להירשם מראש דרך האתר.

כתובת
מרכז המבקרים של קרחון ניגרדס.
טלפון
+(47)-57-68 32 50
דוא"ל
post@bfl.no

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן