מקדונלדס בנורווגיה

מקדונלדס נמצאת בנורבגיה מאז 1983.

מקדונלדס היא אחת מרשתות המזון המהיר המצליחות ביותר בנורבגיה. החברה פועלת למעלה מ-20 שנה. ויש לה כ-100 סניפים ברחבי נורבגיה.

מקדונלדס הייתה אחת החברות הראשונות שהציגה המבורגר צמחוני בנורבגיה. החברה מציעה גם לחמניות ללא גלוטן ואפשרויות חלב אורגני במסעדות שלה. החברה פעילה מאוד גם במדיה החברתית ויש לה יותר ממיליון עוקבים בפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר ביחד.

מקדונלדס היא אחת מרשתות המזון המהיר הפופולריות בעולם. יש לו נוכחות בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי העולם. בנורבגיה, מקדונלדס קיימת בכל הערים והעיירות הגדולות עם סך של 29 סניפים.

כיצד מקדונלדס מסתגלת לתרבות הנורבגית

מקדונלד'ס נמצאת בתהליך של הסתגלות לתרבות הנורבגית על ידי הוספת פריטים חדשים לתפריט שלה.

שינוי אחד שהם עשו היה החלפת הצ'יפס שלהם בפתילי תפוחי אדמה.

יש להם גם מגוון גדול יותר של סלטים, כולל סלט צמחוני.

שינוי נוסף היה הוספת המבורגר McVegan, שעשוי מפולי סויה וגלוטן חיטה.

מקדונלד'ס שינתה גם את האופן שבו הם מפרסמים את האוכל שלהם וכמה הוא עולה. כעת הם מפרסמים אפשרויות בריאות יותר ומורידים מחירים על כמה דברים. . כעת הם מפרסמים אפשרויות בריאות יותר ומורידים מחירים על כמה דברים. השינוי הבא היה בשנות ה-90 כאשר רשתות המזון המהיר הפכו תחרותיות יותר זו לזו. מקדונלד'ס החליטה להעתיק את השינויים הללו על ידי הוספת סלטים, פירות ופריטים דלי קלוריות אחרים.

מקדונלדס היא אחת מרשתות המזון המהיר הפופולריות בעולם. יש להם סניפים כמעט בכל מדינה והם ידועים בהמבורגרים, צ'יפס ושייקים שלהם. אבל איך מקדונלדס מסתגלת לתרבות הנורבגית?

הנורבגים לא מתלהבים מאוכל מהיר כמו מדינות אחרות. המשמעות היא שמקדונלדס צריכה להסתגל על ידי הצעת אפשרויות בריאות יותר או על ידי שינוי התפריט לחלוטין. הם מציעים סלטים וכריכים במקום המבורגרים, אבל הם עדיין מוכרים גם צ'יפס ושייקים! מקדונלדס גם מנסה להסתגל לטעמים המשתנים של הצרכנים שלהם על ידי הרחבת אפשרויות הירקות שלהם. בנורבגיה מציעים המבורגרים ירקות וגם סלטים ופאניני.

מקדונלד'ס היא רשת המזון המהיר הפופולרית ביותר בנורבגיה. אבל הם לא מסתגלים רק לתרבות הנורבגית, הם מסתגלים גם לדמוגרפיה המשתנה של המדינה. שירות לקוחות מקדולנדס הבין שכדי למכור לכמה שיותר מקומיים בנורווגיה הם צריכים להתאים את התפריט..בדיוק כמו שבישראל יש פלאפל ופיתה, כך גם בנורווגיה למאכלים המקומיים.

בנורבגיה יש אוכלוסייה קטנה של 5 מיליון איש וכלכלתה נשענת במידה רבה על תעשיית הנפט. כתוצאה מכך, המדינה מתמודדת בשנים האחרונות עם אתגרים עם שיעורי אבטלה גבוהים והזדקנות האוכלוסייה. זה הוביל לאתגרים גם עבור מקדונלדס: פחות לקוחות, יותר תחרות ממסעדות אחרות ופחות הכנסה פנויה למשפחות. . כדי להילחם בזה, מקדונלד'ס החליטה להציג תפריט המבורגר חדש ב-2015. התמקדות זו בארוחות במחירים נמוכים יותר הייתה הצלחה עבור מקדונלדס, שראתה עלייה של 3.2% במכירות החנויות שלה ברבעון הראשון של 2016.

מקדונלד'ס מנסה להסתגל על ידי הוספת אפשרויות בריאות יותר לתפריט שלה (כגון סלטים), אבל גם על ידי הוספת פריטים חדשים המשקפים את התרבות הנורבגית כמו המבורגרים "הפיורד הנורבגי" עם סלמון מעושן ופירה , ו"כריך דגים נורווגי" עם בקלה, מלפפון וקישוא מטוגן. בורגר 5 כוכבים מקדונלד'ס כבר לא מציעה את ההמבורגרים שלהם ברמת 5 כוכבים שהוצגו ב-2016 לאחר תלונות על כך שהטעם של ההמבורגר מסובך מכדי שהלקוחות יוכלו ליהנות מהם. כעת הם מתמקדים במכירת יותר המבורגרים עם פרופיל טעמים פשוט יותר כמו ההמבורגרים "מקדונלד'ס קלאסיים" שלהם.

סניפי מקדולנדס ברחבי נורווגיה

אוסלו – כתובות סניפי מקדולנדס

Storgata 15, 0155 Oslo

Nedre Slottsgate 21, 0157 Oslo

Thorvald Meyers gate 35-41, 0555 Oslo

Valkyriegata 13, 0366 Oslo

Klingenberggata 4, 0161 Oslo

ברגן – סניפי מקדולנדס

Torgallmenningen 11, 5014 Bergen

Stavanger – סניפי מקדולנדס

Søregata 7, 4006 Stavanger

Trondheim – סניפי מקדולנדס

Kongens gate 9, 7013 Trondheim

Lillehammer – סניפי מקדולנדס

Sliperivegen 2, 2609 Lillehammer

Østfold – סניפי מקדולנדס

Svinesundparken 8, 1788 Berg i Østfold

Steinkjer – סניפי מקדולנדס

Sjøfartsgata 2A, 7714 Steinkjer

*יש כמובן עוד סניפים אך אלו המרכזיים בניהם.

הכתבה בחסות שירות בקליק

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!