חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אזור אולסוואנג – Ullensvang municipality

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

אזור אולסוואנג – Ullensvang municipality

חלק ממחוז הורדאלנד (Hordaland) בין קינסרוויק (Kinsarvik) בצפון לסקייר (Skare) בדרום. זהו מחוז כפרי וחקלאי המשתרע משני צידיו של סורפיורק (Sorefjord), שהוא שלוחה של הרדנגרפיורד הגדול. האזור גדל מעט במספר תושביו בעשרים השנים האחרונות, זאת בניגוד לירידה במספר התושבים באזורים הכפריים האחרים של נורבגיה. חלקו העיקרי של האזור נמצא בשטחו של הפארק הלאומי הרדנגרווידה (Hardangervidda), שהיא הרמה ההרית הגדולה ביותר באירופה וגובהה מגיע עד 1,690 מ'.
מרבית האוכלוסיה מתרכזת בעמק לאורך הפיורד, בעיקר בישובים קינסרוויק ולופטוס (Lofthus). האזור נחשב למקום גידול הפירות העיקרי של נורבגיה (כ-80%), במיוחד דובדבנים ותפוחי עץ. פסטיבל הדובדבן מתקיים בלופטוס בכל קיץ, והוא כולל תחרות יריקת גלעיני דובדבן… (השיא 14.24 מ'). בקיץ מתקיים באזור פסטיבל מוסיקה, המרכז אליו מוסיקאים מכל רחבי נורבגיה, והוא לכבודו של המלחין הנורבגי אדואד גריג שהיה משתתף קבוע שלו.
כנסיות מימי הביניים נמצאות בלופטוס (משנת 1300) ובקינסרוויק (1160). באזור גם מספר מפלים, שארבעה מהם מרוכזים בעמק הוסדאלן (Husedalen). יפה במיוחד לבקר באזור בעונת הפריחה במאי או בסוף הקיץ, כאשר העצים מתמלאים בפרי ודוכני מכירה מפוזרים לאורך הכביש. מטעי הפרי יחד עם הפיורד, ההרים והבתים הכפריים יוצרים מראה ממש מקסים. מרכז מידע לתיירים ניתן למצוא בקינסרוויק.

כתובת
כביש 7 מאוסלו וברגן וכביש 13 לאורכו של העמק. כביש 13 מסטאוונגר וצוק המטיף.
טלפון
+(47)-56-55 38 70
דוא"ל
info@hardangerfjord.com

קינסרוויק ועמק הוסדאלן – Kinsarvik and Husedalen valley

עיירה קטנה שנחשבה בעבר למרכז של אמני גילוף בעץ, אך כיום כל האמנים כבר אינם עובדים במקום. עדיין תוכלו למצוא עבודות גילוף עץ רבות בחנויות המזכרות במקום. בעיירה גם בתים בני 600 שנה, כנסיית אבן עתיקה ומזח על גדות הרדנגרפיורד.
מזרחית לעיירה, לרגלי רכס הרי הרדנגרווידה (Hardangervidda), מתחבא עמק קטן וחביב, ובו ארבעה מפלים מרשימים. את המסלול כולו, הלוך-חזור, על דרך עפר נוחה, ניתן לעשות ב-3-4 שעות הליכה קלה ברגל. לעצלנים כדאי לשאול במרכז המידע בקינסרוויק, האם ניתן לעשות לפחות חלק מהמסלול ברכב. את המפל הראשון Tveitafossen תפגשו אחרי 4 ק"מ ממרכז העיירה, לאחר מכן שלושה מפלים גדולים יותר במרחק קצר זה מזה – Nyastolsfossen, Nykkjesoyfossen ו-Sotefossen. עמק הוסדאלן מגיע ממש עד לפאתי שמורת הרדנגרווידה.
מרכז מידע נמצא במרכז העיירה, כדאי לבקש מפה של המסלול.

כתובת
על גדות הרדנגרפיורד.
כביש 7 מאוסלו וברגן וכביש 13 דרומה לכיוון Odda.
טלפון
+(47)-56-55 38 70
דוא"ל
info@hardangerfjord.com

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן