חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הלדן – Halden

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

הלדן – Halden

עיירה השוכנת על גדות אידהפיורד (Iddefjord), העובר בגבול בין נורבגיה לשבדיה, ועל הדלתה של נהר Tista. בגלל הקרבה לשבדיה הוקם בעיר במאה ה-17 מבצר פרדריקסטן (Fredriksten) המתנשא מעל העיר בצורה מרשימה. המבצר נכבש על ידי הגרמנים במלחמת העולם השניה. ניתן להצטרף לסיורים מודרכים במבצר, או לבקר במוזיאון להיסטוריה של האזור השוכן בו כיום.
העיר מוקפת ביערות ומים, ומציעה שפע של מסלולים לטיול באזור הקרוב. אם יתמזל מזלכם תוכלו לפגוש בצבאים ואיילים או בזאבים החיים באזור זה, או שתוכלו להסתפק באיסוף פטל, אוכמניות ופטריות ביער. יעדים פופולריים לאוהבי הטבע הם Prestebakke ו-Kornsjo. בקיץ נערכים קונצרטים במבצר, ואם תזדמנו לעיר בחודש יולי תוכלו ליהנות מהחג של הלדן או מפסטיבל סירות העץ, ובאוגוסט תוכלו להשתתף בפסטיבל הקריקט.

כתובת
120 ק"מ דרומית לאוסלו על כביש E6.

מעבר סביבנסונד – Svinesund

מעבר הגבול החשוב ביותר בין נורבגיה לשבדיה, כ-16,000 מכוניות חוצות אותו בכל יום. רינגדלספיורד (Ringdalsfjord) הוא הפיורד המסמן את הגבול בין שתי המדינות, ובהמשך הוא נקרא Iddefjord. בשנת 1946 נבנה מעל הפיורד גשר סביבנסונד כפרויקט משותף של מלכי שבדיה ונורבגיה. בשנת 2005 נפתח גשר חדש, עליו עובר הכביש המהיר עם ארבעה נתיבים. זהו הגשר הגבוה בצפון אירופה, 67 מטרים גובהו.
מומלץ לעצור בחניה לפני הגשר, וללכת ברגל בשביל מיוחד להולכי רגל עם תצפית על הפיורד עמוק מתחתיו. אם תקנאו בקלות המעבר בין שתי המדינות, כדאי שתזכרו שלא תמיד שררו יחסי שכנות טובה בין נורבגיה לשבדיה כמו היום, עדות לכך הוא המבצר בהלדן.
בסמוך לגשר מרכז גדול עם לשכת מידע לנורבגיה ושבדיה, חנות מזכרות גדולה, מוטל, מסעדה ואזור לפיקניק עם נוף. זהו כביש אגרה: מכוניות מתחת 3.5 טון – 17 קרונות נורבגיות (20 קרונות שבדיות).

כתובת
על כביש E6 בין אוסלו לגטבורג (שבדיה) 9 ק"מ מערבית להלדן.
טלפון
+(47)-69-19 09 90
פקס
+(47)-69-19 09 91
דוא"ל
svinesund@visithalden.com

לשכת מידע – Tourist Information

כתובת
Torget 2, 1767 Halden
טלפון
+(47)-69-190980
דוא"ל
info@visithalden.com

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן