חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עבירות תעבורה בטיול בנורווגיה

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

לנורבגיה יש את שיעור עבירות התנועה הגבוה ביותר באירופה. המדינה היא גם בין שלוש המדינות המובילות עם הכי הרבה תקריות נהיגה בשכרות.

לממשלת נורבגיה הייתה מטרה ארוכת טווח של הפחתת תאונות דרכים ומוות ב-50% בשנת 2020. עם זאת, יהיה קשה להשיג מטרה זו ללא שינויים בתרבות ובהרגלי הנהיגה.

בנורבגיה, אסור לנהוג בשכרות או בהשפעת סמים או אלכוהול. ישנם גם עונשים חמורים למי שגורם לתאונות בזמן נהיגה תחת השפעה, כולל עונשי מאסר וקנסות של עד 100 מיליון NOK (12 מיליון דולר).

נורבגיה היא מדינה עם היסטוריה ארוכה של נהיגה. במדינה יש כמה מהכבישים הטובים בעולם, וקל להתמצא ברכב. עם זאת, הדבר הוביל להרבה עבירות תעבורה, שהולכות ומתגברות עם השנים.

נהיגה מופרזת בנורבגיה היא בעיה שיש לטפל בה ולטפל בה. ישנם מספר גורמים שתורמים לבעיה זו, ביניהם היעדר תחבורה ציבורית, מחירי דלק גבוהים ותשתיות לקויות לרוכבי אופניים והולכי רגל.

בנורבגיה, עבירות תעבורה הן קנסות או מאסר של עד שישה חודשים או שניהם. זה יכול להיות מוגבר אם יש נסיבות מחמירות כמו מהירות מופרזת או ריצה באדום.

נורבגיה היא המדינה הבטוחה ביותר בעולם לנהוג בה. זה נובע בעיקר מהחוקים הנוקשים שלה שמקשים על נהגים שיכורים להפעיל מכונית.

נהיגה מופרזת היא אחד הנושאים החשובים ביותר איתם מתמודדת נורווגיה כיום, והם ניסו דרכים חדשות לבלום אותה. הממשלה יישמה כמה מדיניות חדשנית והציגה חקיקה שמקלה על גורמי אכיפת החוק לזהות נהגים שיכורים על הכביש.

לנורבגיה יש שיעור גבוה של עבירות תעבורה, אשר נובע בעיקר מהחוקים הנוקשים שלה בנושא נהיגה. הם הציגו חידושים רבים בתחום זה, כמו מצלמות בכל הכבישים המזהות מהירות מופרזת ועבירות תנועה, כמו גם מבחני נשיפה בצד הדרך לזיהוי רמות אלכוהול.

נהגתי בנורבגיה וביצעתי עבירת תנועה. מה יקרה לי?

אתה יכול לקבל קנס של עד 10,000 NOK, שהם שווה ערך לכ-1,500 דולר. אם אתה מתחת לגיל 21, יינתן לך מכתב התראה במקום קנס. במקרה שתמצא אשם בעבירה נוספת תוך שלוש שנים לאחר העבירה הראשונה, רישיון הנהיגה שלך יישלל לתקופה של עד שנתיים.

אם קיבלת הודעת עונשין או הורשעת בעבירה על החוק בנורבגיה, חשוב שתיצור קשר עם תחנת המשטרה המקומית בהקדם האפשרי.

נורבגיה היא מדינה עם חוקי תעבורה נוקשים. על מנת להימנע מביצוע עבירת תנועה בנורבגיה, כדאי לדעת מהן וכיצד ניתן לאכוף אותן.

אם אתם נוהגים בנורבגיה, חשוב להכיר את החוקים והתקנות הקיימים עבור כל סוג נהיגה. זה כולל תקנות נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת ועוד.

אם ביצעת עבירת תעבורה בנורבגיה או הואשמת באחת, חשוב לפנות לעורך הדין שלך בהקדם האפשרי. הם יעזרו לך להבין את דרך הפעולה הטובה ביותר עבור המקרה שלך ויספקו ייעוץ משפטי במידת הצורך

עבירות תנועה בנורבגיה כפופות לחוק התעבורה הנורבגי. חוק זה נקרא גם "חוק הנהיגה". החוק מגדיר נהיגה כ"כל פעולה של רכב או כל שימוש בבעל חיים שאינו מיועד להובלת סחורות".

בנורבגיה החוק מחמיר והעונשים חמורים על נהיגה תחת השפעה. במאמר זה, נדון במה לעשות אם נתפסת נוהג במהירות מופרזת בנורבגיה.

המשטרה תפסה אותי נוהג במהירות מופרזת בנורבגיה – מה לעשות

בנורבגיה המהירות המותרת היא 80 קמ"ש. עם זאת, זה לא אומר שאתה יכול ללכת מהר ככל שאתה רוצה. אם המשטרה תתפוס אותך נוסע במהירות מופרזת, היא תיקח את הרישיון שלך ויקנס אותך בסכום של 30,000 NOK.

אם נתפסתם נוהגים מעל המהירות המותרת בנורבגיה ומקבלים קנס, יש כמה דברים שכדאי לזכור לפני שאתם משלמים את הקנס. לדוגמא: אם יש לך רישיון נהיגה אירופאי בתוקף או רישיון נהיגה זר בתוקף, אז אפשר לשלם את הקנס שלך בכרטיס אשראי בינלאומי או בכרטיס חיוב. אם למדינה שלך אין יחסים דיפלומטיים עם נורבגיה, ייתכן שניתן יהיה לשלם בהעברה בנקאית.

אם נתפסת נוהגת במהירות מופרזת בנורבגיה, עליך לדעת שהמשטרה תקפיד מאוד על המקרה שלך. הם ייקחו את רישיון הנהיגה שלך ולא תוכל לנהוג לתקופה מינימלית של שנתיים.

אם נתפסתם נוהגים בשכרות, ההשלכות חמורות יותר. אתה עלול לסיים עם עונש מאסר או אפילו עונש מוות.

העצה הטובה ביותר ליציאה ממצב זה היא לפנות למשטרה ולשאול אותה כיצד להמשיך לנסוע ומהי הדרך הטובה ביותר עבורך לשמור על מהירות חוקית.

אם נהגתי לאחר צריכת אלכוהול בנורווגיה – מה העונש?

אם אתה נוהג לאחר שצרכת אלכוהול בנורבגיה, אתה צפוי לקנס וניתן לגזור עליו עד שישה חודשי מאסר.

בנורבגיה, נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא פשע. העונש על נהיגה עם אחוז אלכוהול בדם של 0.2 גרם לליטר ומעלה הוא קנס ועד שישה חודשי מאסר.

אם אתה נוהג לאחר שצרכת אלכוהול בנורבגיה, אתה צפוי להיענש. העונשים משתנים בהתאם לחומרת העבירה שלך.

העונש על נהיגה עם אחוז אלכוהול בדם (BAC) של 0.2 ומעלה הוא קנס ואיסור נהיגה של 6 חודשים לפחות. אם ה-BAC הוא 0.1 ומעלה, יהיה לך משפט תעבורה ובו תקבל קנס ויאסר למשך שנה אחת לפחות. אם ה-BAC הוא בין 0.01 ל-0.1, תקבל קנס ויאסר למשך 3 שנים לפחות.

אם נתפסת נוהגת עם BAC של פחות מ-0.0, אז זה לא נחשב לעבירה ולא יחול עונש על המקרה שלך

אם תיתפס נוהג לאחר שצרכת אלכוהול בנורבגיה, תעמוד בפני קנס ותהיה נתון לתקופת מאסר על תנאי.

נהיגה לאחר צריכת אלכוהול אינה חוקית בנורבגיה. העונש על עבירה זו הוא קנס ותקופת מאסר על תנאי. אם תיתפס נוהג ברמת אלכוהול גבוהה מ-0.2%, העונש יהיה חמור יותר.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן