חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שמורות טבע בנורבגיה

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

שמורות טבע בנורבגיה? נקודות תצפית נורווגיה? המלצות על שמורת טבע, נקודת תצפית, נהרות, אתרי תיירות מעניינים בנורווגיה שאסור לפספס!

עורף סקנדינבי, מטרומסו במטוס לנורווגיה, לחלום על הרים ואגמים כחולים עמוקים, פסגות מושלגות ומרחב עצום של קרח ושלג. אם חלמת להגשים את חלומותיך, אז אתה צריך לנסוע לנורווגיה.

ספארי לווייתנים שם יביא אתכם קרוב ככל האפשר ליצורים הנפלאים הללו, עם תוספת בונוס של נוף מרהיב. הזמינו ספארי של שור מושק וחוו את היצורים הארקטיים המדהימים האלה בסביבתם הטבעית.

ביקור באחד הפארקים הלאומיים הנורבגיים מאפשר לכם לטבול את עצמכם באמת בטבע, הרחק מהעולם. ביקור באחד הפארקים הלאומיים הנורבגיים מאפשר לכם לטבול את עצמכם באמת בטבע, הרחק מכל העולמות.

ביקור באחד הפארקים הלאומיים הנורבגיים מאפשר לך לטבול את עצמך באמת בטבע, הרחק מכל העולמות.

העתודות מסובכות

אז שמור על המצלמה שלך בהישג יד כשאתה פונה אל ציון הדרך של שלוש האומות, הידוע גם בשם שלושת האומות, ואל נורבגיה. כשאתה יוצא למסע, פעל לפי תשעת הכללים הפשוטים האלה שיעזרו לך להישאר בטוחים ובריאים. אתה יכול לעזור להישאר על השביל, אבל התבונן בו לפני שאתה נוסע ובסוף הטיול שלך, חפש טיפים וטריקים נוספים כדי להפיק את המרב מטיולך! כשאתה יוצא למסע, קרא את תשעת הכללים הבסיסיים האלה לחיים בטוחים ובריאים שיעזרו לך להישאר בטוחים ובריאים.

אם אתם מוצאים זמן להרוג, מפלי צחקלג'וקי נמצאים במרחק הליכה קצר משם, ושלושת האומות בקהירן, אחת האטרקציות התיירותיות הפופולריות ביותר בנורבגיה, נמצאת במרחק נסיעה קצר בלבד.

בקר בכפר הדייגים Gjesvaer בפינמרק ובקר באחת ממוקדי התיירות הפופולריים ביותר של נורבגיה, Cairn Three Nations, או רק הליכה קצרה משם.

Stabbursdalen כולל גם נהר בו תוכלו לנסות את ידכם לדוג דג סלמון נורבגי פראי

אם תמיד חלמתם לפגוש פופינים, מושבת עופות הים של אנדויה בצפון נורבגיה היא המקום הנכון להיות בו, שכן ניתן לראות 80,000 זוגות של פפפינים בספארי מאורגן. נסע לדוברפ'ל השכנה כדי לגלות כמה מתושביה המרתקים ביותר של נורבגיה, כולל בז הענק, ענק נדיר של עוף דורס ואחד משרידי התרבות המעטים שנותרו במדינה. בשמורת טבע זו אתרי תרבות כמו מוזיאון, גלריה לאמנות ואפילו גן חיות.

למרות ששמורת הטבע הגדולה ביותר משפיעה לטובה על הים

אין שום הגנה באזור. למרות שזה בהחלט שווה ביקור, ניתן לאסוף כמה מהשמורות היפות במדינה ביום אחד והן מגיעות מאזורים שונים בנורבגיה, לכן כדאי לבקר בה. נראה כי נורבגיה ושבדיה נבדלות באופן ההתקשרות עם מוסדות בינלאומיים על האתגרים בהשגת ייצוגיות. נורבגיה אמנם אותתה על נכונותה לכך ומציגה תמונה אופטימית של המצב הנוכחי, אך שוודיה לא מסרה מידע רב על יישום התחייבויותיה (ראה 15603/07). אם רשויות השימור בנורבגיה ובעלי עניין אחרים רוצים לשנות את המצב, הם יכולים להשתמש בתוצאות מחקר זה כנקודת מוצא למחקר משלהם. למידע נוסף על מאמצי השימור של נורבגיה בשמורות טבע, עיין במסמך זה, מאמר ופוסט בבלוג.

אם תמשיך לאורך החוף הדרומי והמערבי

תמצא אזורים מוגנים יותר. מדובר בשמורות טבע בגדלים שונים, המהווים חלק מהגנים הלאומיים הנורבגיים, היערות הלאומיים והגנים הלאומיים. שמורות טבע נוצרות בדרך כלל פחות או יותר כדי להציל ביוטופים ספציפיים, אך חלקן נוצרות במטרה לשמור על הטבע הן להווה והן לעתיד. הם תוצאה של שילוב של מאמצי איכות הסביבה בעבר ויצירת חדשים.

בנוסף לתקנות החדשות הנ"ל, כבר חל איסור על גישה לפארקים לאומיים, אך אין תקנות הגנה לפארקים לאומיים.

שקיפות מובטחת על ידי דרישה של תוכנית ניהול והאצלת כל משימות הניהול לאזורי שמירת טבע ל- SEPA.

על מנת לקבוע את מצבם האקולוגי של אתרי הרמסאר הנורבגיים בצורה מדעית, יש לנתח ולנתח את המידע. על פי הדו"ח נראה כי מידע בסיסי על שמורות טבע בנורבגיה ומעמדן במדינות אחרות קיים.

עם זאת

יש לי את הרושם שחלק מהאזורים מוגנים ושהתוצאות אינן חריגות. כאשר נורבגים יוצאים לטייל בהרים או רוכבים ביער, הם מנסים להשאיר כמה שיותר עקבות, מה שמוביל להרעש וזיהום רב. במקומות מסוימים, כמו באתרי רמסאר הנורבגיים, מספר האזורים המוגנים גדל והזיהום גדל, אך אינני מרגיש שיש לכך השפעה משמעותית על איכות החיים של האנשים באזורים אלה. כשמטיילים בהרים ורוכבים על אופניים ביער, הם גם מנסים לא להשאיר עקבות כמה שפחות. אם הם עולים להר או רוכבים בין עצים, הם לא.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן