חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גיסקה – Giske

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

גיסקה – Giske

אי קטנטן, שהוא חלק ממקבץ של ארבעה איים המחוברים על ידי גשרים, מרחק עשר דקות נסיעה צפונית מערבית לאלסונד. האי גיסקה, שהוא הקטן מבין הארבעה מהווה את המרכז המוניציפלי של ארבעת האיים, השייכים לאותה רשות מוניציפלית. שלושת האיים האחרים הם: Valderoya, Godoya ו-Vigra. ארבעת האיים מאופיינים בכפרי דייגים קטנים וחופי חול לבנים.
בתקופת הויקינגים היו האיים מיושבים על ידי מספר משפחות חשובות של רוזנים, מלכים ומנהיגי הויקינגים. כיום מאוכלסים האיים ב-6,600 תושבים, שנהנים מגישה נוחה לאלסונד וליבשת, בזכות מנהרה תת-ימית מהארוכות בעולם. המנהרה, המורכבת למעשה משלוש מנהרות של 3.5, 4.2 ו-3.8 קילומטרים, נבנתה לפני מספר שנים.
האטרקציה העיקרית באי גיסקה היא שמורת הציפורים Makkevika. תוכלו גם לבקר בכנסיית השיש המקומית (Marble Church) מהמאה ה-12, להקיף את האי ברגל (כשלוש שעות) או ברכיבה על אופניים ללא עליות כלל, להתרחץ בחוף, לגלוש בגלשן, לצלול או להשתתף עם המקומיים בציד סרטנים. דברים דומים תוכלו לעשות גם בשאר שלושת האיים, שהם גדולים יותר.

כתובת
10-15 דקות צפונית מערבית לאלסונד.
טלפון
+(47)-70-18 80 00
פקס
+(47)-70-18 80 01
דוא"ל
post@giske.kommune.no

שמורת הציפורים מקוויקה – Makkevika Fuglereservat

אחד ממרכזי טיבוע הציפורים (הצמדת טבעות לסימון) החשובים באירופה נמצא על האי גיסקה. השמורה נמצאת לאורך החוף הצפון-מערבי, שהוא אזור של חול, חלוקי אבן וביצות, המשתרע על פני 285 קמ"ר. בשמורה תוכלו לראות ציפורים רבות, רובן ציפורים ארוכות רגליים החיות במים רדודים ובחופים סלעיים של אזורים ארקטיים. חלקן חורפות במקום אבל רובן מגיעות לשמורה בדרכן צפונה או דרומה באביב ובסתיו. אם יתמזל מזלכם תוכלו לצפות גם בכלבי ים המשתעשעים במים.

טלפון
+(47)-70-80 18 00
דוא"ל
post@giske.kommune.no

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן