חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סויין אוג פיורדן – Sogn og Fjordane

עזרה בתכנון טיול לנורווגיה? השאירו פרטים 👇

סויין אוג פיורדן – Sogn og Fjordane

במחוז זה נמצא הפיורד הארוך בעולם, סוינהפיורד, והקרחון הגדול ביבשת אירופה, קרחון יוסטדל (Jostedal). אורכו של הסוינהפיורד למעלה מ-200 ק"מ, וממנו מתפצלים פיורדים רבים, שהמפורסם בהם הוא הגיירנגר פיורד. חלקו המערבי נושק לים ובו איים רבים, וחלקו המזרחי מאופיין על ידי הרים גבוהים ותלולים, וכמובן פיורדים רבים.
אתרי התיירות הבולטים במחוז הם נרופיורד (Naeroyfjord), שהוא הפיורד הצר בעולם, הרכבת של פלאם, שלוחותיו של קרחון יוסטדל – ניגרדסברין (Nigardsbreen), אוסטרדלס (Austerdalsbreen) ובריקסדל (Briksdal), היורדות קרוב לפני הים וניתן להגיע אליהן בקלות. במחוז פזורות כנסיות לוחות (Stave Churches) עתיקות רבות.

מקומות בסויין אוג פיורדן

סטרין
העיירה סטרין שוכנת על גדות הנורדפיורד (Nordfjord), לרגלי הרים גבוהים וקרחונים. בקרבתה שמורת יוסטדל, שבה הקרחון הגדול באירופה….להמשך קריאה!
פיירלנד
האזור המקיף את פיירלנד פיורד (Fjaerlandsfjord), שלוחה צפונית של סוינהפיורד (Sognefjord), ובסיס לטיולים בקרחון יוסטדאל…להמשך קריאה!
פלאם
כפר קטן בקצהו של אורלנד פיורד (Aurlandsfjord), שהוא שלוחה של סוינהפיורד. הכפר מוקף בהרים תלולים, מפלים גועשים ועמקים. השם...להמשך קריאה!

סוינהפיורד
הפיורד הארוך בעולם, נכנס 200 ק"מ לתוך היבשה. האזור בו הוא פוגש את הפסגות הגבוהות והקרחונים נחשב מהמקומות היפים בעולם, הוא…המשך קריאה!
קרחון בריקסדאל
יחודו הוא בכך שניתן להגיע עד אליו בדרך קלה ואף לטפס עליו. קרחון בריקסדאל הוא שלוחה של קרחון יוסטדאל (Jostedal Glacier),…המשך קריאה!
קרחון יוסטדל
השמורה המקיפה את קרחון יוסטדל (Jostedalsbreen), הקרחון הגדול ביותר ביבשת אירופה. בשמורה גם קרחונים רבים קטנים יותר. הקרחונים…המשך קריאה!

טבע שאסור לפספס

נרופיורד – Naeroyfjord

הפיורד הצר ביותר, שהוא שלוחה של סוינהפיורד, הפיורד הארוך ביותר בעולם. ההרים סביבו תלולים וגבוהים ויוצרים אוירה קסומה ומיוחדת. אורכו 17 ק"מ ורוחבו באזור הצר ביותר 300 מטר בלבד. ההרים סביבו מגיעים עד לגובה של 1,700 מ'. לאורך חופיו כמעט ולא ניתן למצוא התיישבות אנושית עקב תנאי השטח הקשים, ולכן כמעט ואין התערבות של יד אדם בטבע. נרופיורד ביחד עם גיירנגר פיורד הוכרו כאתרי מורשת עולמית של אונסקו בשנת 2005. הסיבה לכך היא היותם מהפיורדים הארוכים והעמוקים (500 מ') בעולם, בעלי נוף מרהיב במיוחד של מצוקים תלולים הנישאים לגבהים גדולים.
ממאי עד ספטמבר פועלת מעבורת מגודואנגן (Gudvangen) בדרום הנרופיורד לקאופנגר (Kaupanger) ולרדל (Laerdal) בצפונו. במשך כל השנה ניתן לשוט בסירה בין גודואנגן (Gudvangen) לאורלנד (Aurland) ופלאם (Flam).

כתובת
בספינה מפלאם או במעבורת מקאופנגר.
כביש E16 מברגן

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בנורווגיה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על נורווגיה!

דילוג לתוכן